2018 Cornhusker State Games Results

Congratulations to all Winners!

Also, the Winner of the Participation Trophy was the Para-Badminton Participants and UNL Badminton Group from Lincoln.

Photos coming soon

MedalParticipant(s) Name
MedalParticipant(s) Name
SINGLES | MEN OPEN
GOLDWEI MING LIM
SILVERRICHARD CHIN
BRONZERAHUL TEVATIA
CONSOLATIONRAIN WU
SINGLES | MEN RECREATIONAL
GOLDERIC JOHNSON
SILVERPHANI KOSANAM
BRONZEMIKE KRAJEWSKI
SINGLES | YOUTH BOYS
GOLDALEXANDER NAVARRETE
SILVERHARRISON KRAJEWSKI
BRONZEEASTON ZASTROW
CONSOLATIONMARK DONNELLY
SINGLES | PARABADMINTON MEN
GOLDMILES KRAJEWSKI
SILVERDAWSON MCCLURE
BRONZEBRETT POTTER
SINGLES | MEN SENIOR
GOLDKAIGUO CHANG
SILVERRUSS LLOYD
BRONZEKEITH MULLER
SINGLES | WOMEN OPEN
GOLDSHUBHANGI SHARMA
SILVERVINEELA RAYALA
BRONZERIO SISSON
SINGLES | WOMEN RECREATIONAL
GOLDBECCA JOHNSON
SILVERNITA LECHNER
BRONZEDIANNA CARDA
CONSOLATIONCHRISTIAN WATSON
SINGLES | YOUTH GIRLS
GOLDNORA KRAJEWSKI
SILVERSABRINA KRAJEWSKI
SINGLES | PARABADMINTON WOMEN
GOLDJAYCI SIMON
SILVEREMME BROWN
BRONZEEMILY OVERHOLT
CONSOLATIONDIANNA CARDA
SINGLES | WOMEN SENIOR
GOLDCAROLYN FOSTER
SILVERKAREN HARNED
DOUBLES | MEN OPEN
GOLDFREDERICK CHUA / CLIFFORD DO
SILVERRICHARD CHIN / EUGENE LIM
BRONZETONG SHI KOH / WEI MING LIM
CONSOLATIONMAGESH NATARAJAN / KASHINATH VOLVOICAR
DOUBLES | MEN RECREATIONAL
GOLDERIC JOHNSON / MIKE KRAJEWSKI
SILVERKEITH MULLER / TYRELL MULLER
BRONZERYAN BAILEY / CHRISTIAN WATSON
DOUBLES | YOUTH BOYS
GOLDMARK DONNELLY / ALEXANDER NAVARRETE
SILVERJOHN ADAMS / SAM BARTLETT
BRONZEHARRISON KRAJEWSKI / IVAN KRAJEWSKI
DOUBLES | PARABADMINTON MEN
GOLDMILES KRAJEWSKI / BRETT POTTER
SILVERDAWSON MCCLURE / COLE ANDERSON
DOUBLES | MEN SENIOR
GOLDKAIGUO CHANG / DOUGLAS MCINTOSH
SILVERJOHN JELINEK / DAVE WAGGONER
DOUBLES | WOMEN OPEN
GOLDVINEELA RAYALA / SHUBHANGI SHARMA
SILVERJIA LU / RIO SISSON
BRONZESTEPHANIE CHEN / PEI YIN CHOW
DOUBLES | PARABADMINTON WOMEN
GOLDEMILY OVERHOLT / JAYCI SIMON
SILVEREMME BROWN / KALEY FESER
BRONZEDIANNA CARDA / LENA MCCLURE
DOUBLES | WOMEN SENIOR
GOLDKAREN HARNED / DEB KEMPER
SILVERCAROLYN FOSTER / NITA LECHNER
DOUBLES | MIXED OPEN
GOLDEUGENE LIM / PEI YIN CHOW
SILVERUMESH MANILAL / SOWJANYA YELMATI
BRONZEDIMITRY PAPKOV / JIA LU
CONSOLATIONSURESH GAMPALA / SHUBHANGI SHARMA
DOUBLES | MIXED YOUTH
GOLDHARRISON KRAJEWSKI / NORA KRAJEWSKI
SILVERIVAN KRAJEWSKI / SABRINA KRAJEWSKI
DOUBLES | MIXED PARABADMINTON
GOLDDAWSON MCCLURE / JAYCI SIMON
SILVERMILES KRAJEWSKI / EMME BROWN
BRONZECOLE ANDERSON / EMILY OVERHOLT
DOUBLES | MIXED SENIOR
GOLDKAIGUO CHANG / KAREN HARNED
SILVERDAVE WAGGONER / CAROLYN FOSTER
BRONZEDOUGLAS MCINTOSH / DEB KEMPER
DOUBLES | FAMILY RECREATIONAL
GOLDMIKE KRAJEWSKI / NORA KRAJEWSKI
SILVEREASTON ZASTROW / TRACY ZASTROW

badminton_fullpage